Pravidla SOLOmaniac

Pravidla pro absolvování  Highlands ultra SOLOmaniac jsou jednoduchá:

Jako první je potřeba provést registraci.

Dle svých osobních preferencí zvolit buď variantu EASY nebo HARD. Dále vyplnit a odeslat kontaktní formulář. Následně ti přijde potvrzující e-mail s platebními údaji (do cca 24h). Po zaplacení účastnického poplatku zašleme obratem emailem podklady pro absolvování vybrané varianty Highlands ultra SOLOmaniac.

Dle vybrané varianty máš na zdolání celé trasy čas 36h* (HARD) nebo neomezený (varianta EASY). Trasu můžeš absolvovat kdykoliv od registrace do termínu konání dalšího ročníku Highlands ultra (09/2023). 

*Pozn.: Časovým úsekem 36h se u varianty HARD rozumí, že mezi časem startu a cíle nesmí uplynout více než 36h.

Odstartovat můžeš na libovolném místě trasy. Směr absolvování trasy je proti směru hodinových ručiček (a je dán gpx souborem). Pro absolvování celé trasy musíš dojet na stejné místo, kde jsi začal. Pokud si trasu rozložíš do více úseků, podmínkou je vždy začínat ze stejného místa, kde jsi předtím svou jízdu ukončil.

Trasa je vedena po lesních a polních cestách, případně silnicích nižších tříd a není v terénu nijak značena. K navigaci je potřeba GPS navigace nebo mobilní telefon s navigační aplikací (Mapy.cz, Locus Map apod.). Jako pomocník poslouží dodaná mapka a slovní popis trati s upozorněním na zajímavá a/nebo nebezpečná místa trati. 

Minimální povinná výbava: MTB nebo gravelové kolo, případně koloběžka v perfektním technickém stavu, cyklistická přilba, GPS navigaci nebo mobilní telefon s aplikací pro navigaci a současně záznam trasy (je doporučena cyklistická nebo turistická GPS navigace, např. značky Garmin). Nevlastníš GPS navigaci? Nevadí! Zapůjčíme ti naši - podrobnosti zde
Doporučená výbava: přední světlo nebo čelovka s náhradními bateriemi, zadní červené světlo, dostatečné zásoby jídla a pití (možno také dokoupit po cestě), náhradní/doplňkové oblečení, mapa (koupená, vytištěná z internetu), powerbanka, případně bikepackingová výbava (spacák, karimatka...), pokud chceš přespat v přírodě.

Absolvování trasy SOLOmaniac  bude uznáno poté, co nám na email highlands.ultra@gmail.com zašleš soubor s GPS logem trasy "stažený" z GPS navigace nebo mapové aplikace z mobilu (Mapy.cz, Locus Map, Strava.com...) pro kontrolu projetí celé trasy.

Po kontrole absolvování celé trasy bude každý finisher zapsán do dojezdové listiny na webu Highlands ultra a obdrží upomínkové předměty jako jsou finisherský certifikát a originální medaile Highlands ultra (dle podmínek zvolené varianty EASY/HARD).

Nerozumíš nějakému z pravidel nebo jsi nenašel nějakou informaci? Pošli nám dotaz.


Upozornění:

Účastí na akci a zaplacením účastnického poplatku účastník Highlands ultra SOLOmaniac souhlasí s pravidly akce. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí. Jede se za plného silničního provozu, každý účastník je povinen řídit se platnými předpisy pro pohyb na pozemních komunikacích i mimo ně. Pořadatel nehradí škody na zdraví ani na majetku vzniklé účastníkům v souvislosti s účastí!

Vytvořte si webové stránky zdarma!